Notiek ielāde...
23
01
2017

Jauns uzturs, jauna dzīve

Jaunībā organisms spēj tikt galā ar daudziem mūsu pašu radītajiem izaicinājumiem. Kamēr esi jauns un spēcīgs, slikta pārtika, alkohols un stress neizraisa saslimšanu un nogurumu. Tā ir svētība, bet vienlaikus arī lāsts. Kļūstot vecākiem un saglabājot ierastās tradīcijas un dzīvesveidu, mēs saskaramies ar problēmām. Ir sajūta, ka mēs baidāmies, ka mums  kaut kā varētu pietrūkst – ēdiena, naudas, drošības. Mēs tikai strādājam un strādājam, un piebāžam sevi ar pārstrādātiem produktiem un fast-food, jo baidāmies apstāties. Un tad mūsu organisms sadumpojas un mēs dodamies pie ārsta, jo kuņģī, galvā un mugurā radušās problēmas. Mēs vēlamies kļūt veseli un tāpēc iegādājamies zāles, kas ārstē simptomus, taču tādā veidā problēmas tiek tikai notušētas, nevis novērstas!

Ēšanas ieradumi noteikti jāmaina. Vajag no jauna mācīties ne tikai citādi ēst, bet arī citādi domāt par uzturu! Tas nemaz nav tik grūti. Toties ieguvumi ir pārsteidzoši vērtīgi.

Mūsu ķermenim ir savs dienas režīms, un katram tā orgānam ir noteikts laiks, kad tas pats sevi dziedina.

Atbilstoši ķīniešu tradicionāliem uzskatiem katrs orgāns mūsu ķermenī tiek “pieremontēts”aptuveni šādā secībā:

Plaušas. No plkst.3:00 līdz 5:00. Daži uzskata, ka daudzi no mums, pat nesmēķētāji un tie, kas centīgi rūpējas par savu organismu, pamostas klepojot tāpēc, ka miega laikā plaušas attīrās no kaitīgām vielām. Nepiemērota diēta apgrūtina plaušām šīs funkcijas veikšanu.

Resnā zarna. No plkst.5:00 līdz 7:00. Ir vitāli svarīgi iedzert ūdeni uzreiz pēc piecelšanās (vēlams 2 glāzes), jo šajās agrajās rīta stundās resnā zarna aktīvi izvada no organisma toksīnus. Ūdens veicina šo procesu.

Kuņģis. No plkst.7:00 līdz 9:00. Šis ir ideāls laiks brokastīm, jo tad kuņģis darbojas visaktīvāk.

Liesa. No plkst.9:00 līdz 11:00

Sirds. No plkst.11:00 līdz 13:00

Tievā zarna. No plkst.13:00 līdz 15:00. Ja pārtiekat no organismam nepiemērotiem produktiem, šajā laikā ķermenis par to ziņos visskaļāk. Ja agrā pēcpusdienā ciešat no gremošanas traucējumiem, sāpēm kuņģī vai vēdera uzpūšanās, tā ir skaidra zīme, ka organisms nepanes vienu vai vairākus ēdienkartē iekļautos pārtikas produktus. Dažu cilvēku organisms vienkārši nespēj pārstrādāt glutēnu, kā rezultātā var rasties bīstamas fiziskas reakcijas. Vissmagākā slimība, ko rada graudu olbaltumviela – glutēns, ir celiakija. Celiakijas slimniekiem glutēns izraisa tievās zarnas gļotādas bojājumus. Tās simptomi var būt vēdera pūšanās vai sāpes, krampji, caureja un nespēks. Tiek novēroti arī izsitumi uz ādas. Glutēna klātbūtnē celiakijas slimnieku zarnu trakts arī nespēj pienācīgi pārstrādāt vitamīnus un minerālvielas, tāpēc rodas uzturvielu nepietiekamība, cilvēks zaudē svaru un sasirgst ar anēmiju vai osteoporozi.

Nieres un urīnpūslis. No plkst.15:00 līdz 19:00. Tradicionāls ir uzskats, ka nogurums vai kūtrums šajās stundās ir vēl viens vērā ņemams signāls, ka ēdat pārlieku daudz organismam nepieņemamu produktu. Pēcpusdienā jājūtas enerģiskam, nevis jāvēlas nosnausties.

Aizkuņģa dziedzeris. No plkst.19:00 līdz 21:00. Aizkuņģa dziedzeris kontrolē insulīna līmeni organismā, kas savukārt pārstrādā asinīs esošo cukuru. Ja ievēro nepareizu diētu, organisms vēlas saldumus tieši šajās diennakts stundās.

Asinsvadi, to skaitā artērijas. No plkst.23:00 līdz 3:00. Arī miega traucējumi var būt pārtikas alerģijas pazīme. Ja šajā diennakts laikā Jums ir grūti aizmigt, iemesls varētu būt pārlieku smagais darbs, kāds aknām jāveic, lai atbrīvotu organismu no toksīniem.

Centieties pavērot un izanalizēt sava organismā notiekošo. Esat objektīvi! Nav nozīmes, vai Jūs ticat šai teorijai un to ievērojat. Ir svarīgi būt atvērtam. Es tikai iesaku būt pieņemošiem un izmēģināt dažādas idejas, kā arī ieklausīties sava organisma raidītajos signālos. Jūs gaida daži pārsteigumi!

  • Novak Djokovic

 

FIT CLUB piedāvā pieteikties “Ķermeņa transformācijai 90 dienās”

Izdales materiālos atradīsiet noderīgu informāciju par treniņiem un uzturu kopumā. Materiāli tiks regulāri papildināti, būs iespēja tikt arī jau pie gataviem uztura paraugiem ar veselīgu ēdienu receptēm , kuri reāli strādā. Kā arī katru dienu mūsu foršā komanda būs gatava Jums palīdzēt, komunicējot treniņos, caur WhatsApp un privātajās tikšanās.
Fit Club jau daudziem ir vieta, kur pirms, vai pēc nogurdinošas darba dienas smelties enerģiju, iedvesmu un pozitīvas emocijas. To nodrošina vispersoniskākā attieksme pret katru klientu un mājīga atmosfēra💜
Pieteikties “Ķermeņa transformācijai 90 dienās” var caur WhatsApp 27868368
www.fitclub.lv

Autors: Viktorija Kondratjeva

FIT CLUB trenere un veselīga dzīvesveida pazinēja

Komentāri
0

Rakstīt komentāru